BIP

STANDARD MALOLETNICH OSIR2024

baner badania wody

serwis kapielowy logo


segregacja odpadow

 

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo

giganci siatkowki

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

Chodź do oficjalnego otwarcia sezonu kąpielowego na terenie kąpieliska Karłów w Miliczu pozostaje jeszcze kilka dni. My już zgłaszamy swoją gotowość.

ZAPRASZAMY KARLOW BEZPIECZNE WAKACJE

Przez najbliższe cztery weekendowe dni (16-19 czerwca br), będą mogli Państwo w pełni wykorzystać atut tego magicznego miejsca. Czy to zażywając pierwszech kąpieli w wodzie, czy tylko tych słonecznych nad opieką najmłodszych. Nad bezpieczeństwem Państwa czuwać bedzie pełny skład obsługi ratowniczej wymagany na tego typu miejscach. Zapewniamy również, iż wyniki mikrobiologiczne jakości wody w kąpielisku wodnym jak i pływalni otwartej - czyli brodziki dla dzieci spełniają wszelkie normy sanitarno-epidemiologiczne. Zapraszamy

https://www.facebook.com/watch/?v=5403409076348342

Bezpieczna woda bezpieczenstwo nad woda 2022<< KLIKNIJ W PLAKAT>> i pobież poradnik

W Polsce sezon kąpieliskowy już się rozpoczął, ale przed wypoczynkiem nad wodą warto sprawdzić, czy dane miejsce jest bezpieczne. Jak to zrobić?
Bezpieczna kąpiel to podstawa wypoczynku nad wodą. Wybór odpowiedniego miejsca ma tu znaczenie. Jak co roku, w czerwcu ruszył „Serwis kąpieliskowy” online prowadzony przez Główny Inspektorat Sanitarny. Jak sprawdzić, czy kąpielisko jest bezpieczne?

 serwis kapielowy logo

W serwisie można znaleźć szczegółowe informacje nie tylko na temat jakości wody w danym kąpielisku, lecz także wiele praktycznych informacji na temat dostępnej na miejscu infrastruktury i usług, w tym m.in. obecności ratownika.

Jeśli chodzi o czystość wody, to serwis podaje bardzo precyzyjne informacje m.in. na temat występowania w niej tzw. bakterii kałowych (enterokoków oraz Escherichia coli – E.coli). Są to istotne informacje ze zdrowotnego punktu widzenia, gdyż wspomniane bakterie mogą wywoływać u kąpiących się w zanieczyszczonej nimi wodzie osób różnego rodzaju infekcje – w tym zwłaszcza infekcje układu moczowo-płciowego, lecz również infekcje skórne czy też biegunki.

Kąpiel w mocno zanieczyszczonej tymi bakteriami wodzie może być szczególnie niebezpieczna dla osób z osłabionym układem immunologicznym, kobiet w ciąży, a także osób z niezagojonymi ranami na skórze. Jak badana jest woda na kąpieliskach?

Jak czytamy w "Serwisie kąpieliskowym", oficjalny sezon kąpielowy w Polsce trwa od 1 czerwca do 30 września (w tych ramach czasowych sezony kąpielowe dla poszczególnych kąpielisk rozpoczynają się i kończą). Badania realizowane są zgodnie z ustalonym harmonogramem pobierania próbek, który obejmuje jedno badanie
nie wcześniej niż 10 dni przed otwarciem sezonu kąpielowego danego kąpieliska oraz nie mniej niż trzy próbki w sezonie kąpielowym (lub dla kąpielisk, w których sezon kąpielowy nie przekracza 8 tygodni nie mniej niż dwie próbki), w okresie funkcjonowania kąpieliska, tak aby przerwa między badaniami nie przekraczała miesiąca.

Woda w kąpieliskach jest monitorowana pod kątem występowania przekroczeń zanieczyszczeń mikrobiologicznych oraz obecności w wodzie zakwitu sinic (smugi, kożuch, piana), rozmnożenia się makroalg lub fitoplanktonu morskiego lub obecności innych zanieczyszczeń, takich jak materiały smoliste, szkło, tworzywa sztuczne, guma oraz inne odpady (w ilości nie dającej się natychmiast usunąć z wody).

Na dzień 7 czerwca 2022 roku w Polsce funkcjonuje 679 kąpielisk.
Miło nam zakomunikować, iż KĄPIELISKO KARŁÓW w Miliczu od bieżacego roku również znajduje się na tej liście! ZAPRASZAMY

Źródło: zdrowie.pap.pl, Serwis Kąpieliskowy

badanie1

Przed tygodniem wykonaliśmy pierwsze pobory wody basenowej do badań mikrobiologicznych. Swoją próbkę pobrała również stacja epidemiologiczna w Miliczu. Z częśtotliwością co dwa tygodnie akredytowane laboratorium SGS Poznań będzie nas informowało o ewentualnym niebezpieczeństwie czyhającym w wodzie z naszego akwenu. My zaś zawsze będziemy na staży, by przeciwdziałać ewentualnemu zagrożeniu. Nowa tablica informacyjna informować zaś będzie Państwa o aktualnej sytuacji.

Od początku wojny w Ukrainie, pracownicy OSiR Milicz zaangażowali się w niesienie pomocy uchodźcom, poprzez organizację zbiórek, transportu humanitarnego, wolontariatu na granicy. Obecnie Decyzją Zarządu spółki postanowiliśmy bezpłatnie udostępnić wejścia uchodźcom dla mam z dziećmy na obiekt krytej pływalni "milickaFALA". W dniach 14 i 15 kwietnia br. o godz. 10:00 przeprowadzimy naukę pływania dla chętnych uchodźców. Z uwagi na bezpieczeństwo, liczba miejsc udziału w zajęciach będzie ograniczona. Zapraszamy

20220406100856 00001

20220406100930 00001

 

 

 

 

 

 

 

Od 5 kwietnia br. na naszym obiekcie pływalni, prowadzone będą zajęcia z nauki pływania w ramach projektu UMIEM PŁYWAC 2022. Ostatecznie w wyniku konkursu, realizacja programu będzie dotyczyła jedynie: SP1 Milicz (2 grupy), SP2 Milicz (2 grupy) oraz SP KOBYLIN (3 grupy), SP DUBIN (2 grupy), SP SZKARADOWO (2 grupy). Poniżej przedstawiamy harmonogram zajęć. Wszystkich zainteresowanych informujemy, iż w zaplanowanym okresie, na czas prowadzenia programu z nauki pływania, dokonamy tymczasowej rezerwacji torów niezbędnych do przeprowadzenia programu z nauki pływania dla najmłodszych bez możliwości korzytania z nich przez osoby komercyjne. Za utrudnienia przepraszamy.

UMIEM PLYWAC 2022 HARMONOGRAM

HARMONOGRAM REZERWACJI OBIEKTU - UMIEM PŁYWAĆ 2022

 

logo milicz

 logo poziome plywalnia

plywalnia

Logo OK

pgk dolina baryczy logo

 ****************************

TV pow mil

Aktywnie po dolinie Baryczy

 

autobus iskra3

 

GALEN2015

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ

BSMILICZ

NADLESNICTWO MILICZ LOGOTYP
logo ARTZBYT Milicz
tarczynski d
logo BOSS
logo km maszynybudowlane
ipad
sadzikdajczman rowery
1 baner kajaki

logo uzrodla
milicz na sportowo